O mně

tkac_photo

Jmenuji se Silvestr Tkáč, procházel jsem minové pole v Iráku, svážel jsem arašídy v Mali, bydlel jsem u policejního prezidenta v Mauritánii a žil jsem dva roky v Íránu. Živím se překlady a tlumočením do perského jazyka, průvodcováním po nezvyklých destinacích a organizováním různých projektů a akcí. Rád řeším problémy, ale často je vytvářím.

Projekt Role pro Afriku vznikl fúzí dvou předchozích projektů. V roce 2012 jsem jel do neuznaného afrického Somalilandu, kde jsem za pomocí místní neziskové organizace a za asistence místního ministra školství realizoval projekt Role pro Afriku. Jednalo se o propojení a kontakt mezi africkými a českými dětmi, kde nosným médiem byla patnáctimetrová role papíru. Jednalo se hlavně o zprostředkování přímého kontaktu, aby děti mohli přímo dětem vyprávět příběhy svého života, popsat své problémy a svá přání. Druhá část projektu má kořeny asi v roce 2011, kdy jsem si vymyslel, že projedu na větrem poháněném vozíku saudskoarabskou poušť, k příležitosti vstupu jedné firmy na místní trh. To se bohužel nepodařilo, nicméně tento brouk mi od té doby nenechá v hlavě pokoj. Vymýšlel jsem spoustu projektů a návrhů, testoval jsem různé technologie, jednal jsem s mnoha potenciálními sponzory, abych mohl dnes představit projekt Role Pro Afriku II. Nepojedu přes poušť v Saudské Arábii a nepojedu jen na vítr, a cesta není hlavním účelem.
Trasa povede z Maroka do Gambie, je to asi tři tisíce kilometrů různým terénem a několika zeměmi. Na trase budu moci efektivně využívat jednak větrnou energii, jednak sluneční a samozřejmě mou lidskou sílu. No a v Gambii se nějakou dobu zdržím a budu pomáhat organizaci Kola Pro Afriku.
Protože ani já, ani většina diváků této akce nemá ráda dlouhé texty, budu vkládat většinu příspěvků formou fotografií a videí. Pokud vás projekt zaujal, budu rád za jakoukoliv podporu.

Máte-li nějaký nápad, návrh, radu nebo dotaz, anebo si chcete pouze o projektu pokecat, napište mi na email silvestr@tkac.eu nebo zavolejte na 775 907 960.

Expedice na solárně-větrné tříkolce do Afriky!